Portál pro vhodné uveřejnění používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto Portálu s tím souhlasíte. Další informace

Váš prohlížeč byl detekován jako unknown . Pro bezchybnou funkčnost tohoto Portálu je vyžadován některý z následujících prohlížečů:

Zajištění a provozování rozhlasového vysílání...

Výpis systémových zpráv

Datum uveřejnění 27.01.2014  
Označení verze Aktuální  (04.04.2019 16:21:24)
Systémové číslo P14V00000326
Stav zakázka byla zadána (Plnění smlouvy)
Veřejné zakázky

Registrace DODAVATELE Registrovat se

Registrujte se ZDARMA v Centrální databázi dodavatelů pro informace o dalších veřejných zakázkách včetně těch, které nenajdete ve Věstníku VZ.


Informace o veřejné zakázce

Název zakázky Zajištění a provozování rozhlasového vysílání Českého rozhlasu do zahraničí
Druh Služby
Popis Předmětem plnění veřejné zakázky je zajištění a provozování rozhlasového vysílání Českého rozhlasu do zahraničí. Nejedná se o novou veřejnou zakázku. Objednatel a provozovatel se shodli uzavřít novou smlouvu, neboť původní smlouva z r. 2000 již byla překonána. Uzavření nové smlouvy přineslo úsporná opatření při zachování zavedeného a kvalitního nástroje na šíření informací o České republice a její zahraniční politice. Nová smlouva (a její dodatek) byla uzavřena v souladu s ustanovením § 18 odst. 2 písm. d) a f) zákona č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách, ve znění pozdějších předpisů.
Odůvodnění: Český rozhlas je dle zákona České národní rady ze dne 7. listopadu 1991 o Českém rozhlasu (tj. zákona 484/1991 Sb. o Českém rozhlasu) povinen poskytovat službu veřejnosti tvorbou a šířením rozhlasových programů, popřípadě dalšího multimediálního obsahu a doplňkových služeb do zahraničí - vysílání musí přispívat k propagaci dobrého jména České republiky. Zároveň je v zákoně o Českém rozhlasu uvedeno (§ 3 odst. 2), že náklady spojené s vysíláním Českého rozhlasu podle § 3 odst. 2 hradí Česká republika ze státního rozpočtu. Vzhledem ke skutečnosti, že za zajištění výše uvedených služeb je odpovědné MZV ČR, jsou tyto náklady hrazeny z jeho rozpočtu – za tímto účelem byla mezi MZV ČR jako objednatelem a Českým rozhlasem jako provozovatelem uzavřena „Smlouva o zajištění a provozování rozhlasového vysílání Českého rozhlasu do zahraničí“ (viz výše).
Předpokládaná hodnota byla stanovena s přihlédnutím ke skutečnosti, že smlouva byla uzavřena na dobu neurčitou - 4 x 25 000 000 Kč (sjednaná cena za roční vysílání).
Dodatkem č. 1 ve věci zaměření na ekonomickou diplomacii byla cena navýšena o 2 000 000 Kč ročně.
Dodatkem č. 2 byla cena stanovena na 27 200 000 Kč. Důvodem navýšení o 200 000 Kč je dohoda vedení ČRO s odbory na plošném navýšení mezd o 3%.
Předpokládaná hodnota v Kč bez DPH 100 000 000,00 Kč
Druh ZŘ Přímé zadání - podlimitní/nadlimitní VZ
Hodnocení nabídek s využitím elektronické aukce Ne
Odpovědné zadávání Ne
Výsledek Uzavření jednorázové smlouvy
Hlavní místo plnění Zahraničí
Předmět CPV
  • Rozhlasové služby
URL detailu veřejné zakázky https://www.vhodne-uverejneni.cz/zakazka/zajisteni-a-provozovani-rozhlasoveho-vysilani-ceskeho-ro...
Smlouva Zajištění a provozování rozhlasového vysílání Českého rozhlasu do zahraničí
Jedná se o veřejnou zakázku dělenou na části Ne
Jedná se o rámcovou dohodu Ne
Jedná se o zavedení DNS Ne

Informace o zadavateli

Název Česká republika - Ministerstvo zahraničních věcí
IČO 45769851
Adresa
Loretánské náměstí 5
11800 Praha 1
Identifikátor profilu zadavatele ve VVZ 214480

Nahoru