Portál pro vhodné uveřejnění používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto Portálu s tím souhlasíte. Další informace

Váš prohlížeč byl detekován jako unknown . Pro bezchybnou funkčnost tohoto Portálu je vyžadován některý z následujících prohlížečů:

Elektronizace veřejných zakázek s příchodem...

Výpis systémových zpráv

Všechny naše systémy (Portál pro vhodné uveřejnění, Gemin, E-ZAK) budou upraveny tak, aby odpovídaly platné legislativě.

QCM provozuje největší systémy pro správu veřejných zakázek v České republice. Naše systémy využívá 40% veřejných zadavatelů, což je nejen velký úspěch, ale i velký závazek. Nyní se nacházíme v nesmírně důležitém okamžiku, protože probíhá schvalování nového zákona o veřejných zakázkách (zadávacích řízeních), kterým se budeme řídit pravděpodobně mnoho dalších let.

 

V QCM sledujeme nejen přípravu samotného zákona, ale spolupracujeme s Ministerstvem pro místní rozvoj na souvisejících vyhláškách, které upravují provoz elektronických nástrojů.

Všechny naše systémy budou upraveny tak, aby odpovídaly platné legislativě. Odhadujeme, že zákon bude platit od 1. 7. (stav ke dni 8. 2.: připravuje se 3. čtení zákona, aktuálně vzneseno 47 pozměňovacích návrhů, po schválení ve sněmovně půjde zákon do senátu, následně ho musí podepsat prezident a poté zákon musí vyjít ve sbírce). Na zákon budou navazovat prováděcí vyhlášky, nás nejvíce zajímá „uveřejňovací“ vyhláška a vyhláška o „certifikaci elektronických nástrojů“. Obě tyto vyhlášky nyní probíhají meziresortním připomínkovým řízením.

Všechny naše nástroje (Portál pro vhodné uveřejnění, Gemin, E-ZAK) čeká nová certifikace. Pro tento proces vydáme generačně nové verze, které budou implementovat změny z legislativy i nové funkce.

Portál pro vhodné uveřejnění (vhodne-uverejneni.cz) – portál s profily zadavatelů čekají asi největší změny. Během února a března bude nasazena verze, která bude podporovat procesy, bude mít implementovanou plně elektronickou komunikaci a umožní elektronický příjem nabídek.

E-ZAK(ezak.cz) – nová verze E-ZAKu řady 4.0 je naplánovaná na letní měsíce tak, aby byla připravena k certifikaci, hned jak bude umožněna.

Gemin (gemin.cz) – elektronické tržiště Gemin bude upraveno podle nové technické specifikace, kterou připravuje Ministerstvo pro místní rozvoj.

Všechny naše kroky směřují k tomu, aby zadavatelé využívající naše služby měli jistotu, že používají nástroje, které jsou vždy v souladu s platnou legislativou.

V Brně, 8. 2. 2016