Výpis systémových zpráv

ŽÁDOVICE - MODERNIZACE FARMY

Datum uveřejnění 31.03.2016  
Datum zahájení zadávacího řízení 01.04.2016
Označení verze Aktuální  (13.05.2016 16:15:32)
Systémové číslo P16V00002283
Stav zakázka byla zadána (Plnění smlouvy)
Veřejné zakázky

Registrace DODAVATELE Registrovat se

Registrujte se ZDARMA v Centrální databázi dodavatelů pro informace o dalších veřejných zakázkách včetně těch, které nenajdete ve Věstníku VZ.


Informace o veřejné zakázce

Název zakázky ŽÁDOVICE - MODERNIZACE FARMY
Druh Dodávky
Popis Předmětem projektu je výměna části technologie dvou hal pro výkrm brojlerových kuřat na farmě Žádovice.
Po dobu vázanosti projektu na účel bude stáj využívána pro výkrm brojlerových kuřat.
Jedná se o farmu s celkem 3 halami určených pro výkrm brojlerových kuřat. Původně sloužily jako kravíny, od roku 2004 postupně zrekonstruovány pro brojlery. Hala 3 byla zprovozněna v loňském roce. Celková možná kapacita farmy je 115 000 ks, ale naskladňuje se 105 000 ks.
Všechny haly jsou o rozměrech 24 x 77m, celková podlahová plocha haly je 1 848m2. Kapacita každé s hal je 35 000 brojlerových kuřat.
Všechny haly jsou zděné, plná PD cihla o síle 30 cm. Stropy jsou skládané z několika vrstev, ve spodní části se nachází sendvičové PUR panely, následuje vzduchová mezera, betonové desky, polystyren a nakonec je IPA. Podlahy všech hal jsou betonové.
Ventilační systém je od firmy AGE České Meziříčí, řídící jednotka AGE-VENT 3, servomotor Ridder. 40% ventilace stropem axiálními ventilátory Multifan 6D63 – 10 ks, 60 % ventilace čelními ventilátory ES 140 R/S – 5 ks, klapky umístěné v bočních stěnách. Klapky jsou v jedné řadě po celé délce obou bočních stěn, rozměry 30 cm x 80 cm. Na každé z hal je celkem 89 ks přívodních ventilačních klapek. Tři ventilátory jsou připojeny přes frekvenční měniče 12% ventilace, po dosažení většího % se připne další stupeň a ty tři opět běží od nuly až do připnutí dalšího stupně. Po dosažení 40% ventilace se připínají čelní ventilátory.
Na každé z hal je instalováno 5 linií miskových krmítek a 6 linií napájecích linek zn. Roxel . Topení zajišťují na každé hal 4 topná tělesa zn. Ermaf na propan, každé je o výkonu 70 kW. Osvětlení všech hal zajišťují zářivková svítidla. Intenzita osvětlení se řídí vypínáním vždy ob jednu zářivku v rozsahu 12 až 80 luxů.
Všechny haly se potýkají s přehříváním v letních měsících. Ventilační část technologie je zastaralá z pohledu v současné době chovaných zvířat, která jsou při vyšší užitkovosti náročnější na požadovanou výměnu. Vlivem výměny a doplnění části prvků ventilačního systému vč. stavebních úprav předpokládáme zvýšení pohody ustájených hospodářských zvířat, zlepšení mikroklimatu stájového prostředí, zlepšení hodnot produkčních ukazatelů a celkové ekonomické efektivity farmy.
V souvislosti s výměnou klapek, odtahových ventilačních komínů, doplněním žaluzií a štítových ventilátorů budou provedeny stavební a bourací práce na halách 1 a 2. V zadním štítu hal budou vybourány tři nové otvory pro štítové ventilátory o rozměru 142 x 142 cm. Shodné otvory budou vybourány i v přední štítové zdi pro 6 ks nových tunelových klapek. Stávající stěnové klapky budou demontovány, otvory pro klapky budou zvětšeny a osazeny novými klapkami. Budou demontovány stávající plechové komíny a nahrazeny novými komíny vč. přeložení a zatěsnění střešní krytiny hal v místě nových ventilačních odtahových komínů.
Na halách 1 a 2 dojde k výměně a doplnění technologie ventilace. Na halách proběhne výměna všech 96 ks stěnových ventilačních klapek. Do předního štítu bude navíc přidáno 6 ks ventilačních klapek o rozměru 1,4 x 1,4m pro tzv. tunelovou ventilaci. Součástí hal bude klimapočítač a jednotka nouzového otvírání, které budou umístěny v zázemí hal. Na halách bude instalována celá řada senzorů, konkrétně vlhkostní, teplotní a senzor na měření koncentrace CO2. Ventilační klapky budou ovládány pomocí 3 ks servomotorů na 24V. Jeden servomotor bude určen pouze pro ovládání 6 ks tunelových klapek. Další dva servomotory budou ovládat 96 ks stěnových klapek, každý tedy 48 ks.
Pro odtah vzduchu bude sloužit 11 ks plynule řízených odtahových komínů a k současným 5 ks budou přidány další 3 štítové ventilátory. Celkem tedy bude na hale 8 ks štítových ventilátorů o rozměru 140 x 140cm. Součásti výměny a doplnění technologie ventilace je i kompletní výměna elektrických rozvodů vč. rozvaděče, samozřejmostí je pak i revize elektro.
Podrobné zadání zakázky je uvedeno v samostatných přílohách zadávací dokumentace, kterou tvoří:
- Slepý rozpočet (Příloha č. 1)
Jsou-li v zadávací dokumentaci nebo jejich přílohách uvedeny konkrétní obchodní názvy, jedná se pouze o vymezení požadovaného standardu a zadavatel umožňuje i jiné technicky a kvalitativně srovnatelné řešení.
Předpokládaná hodnota v Kč bez DPH 3 650 000,00 Kč
Druh ZŘ Otevřené řízení
Hodnocení nabídek s využitím elektronické aukce Ne
Výsledek Uzavření jednorázové smlouvy
Evidenční číslo VZ ve Věstníku
Hlavní místo plnění ČESKÁ REPUBLIKA
Předmět CPV
  • Chlazení a ventilace
  • Ventilační zařízení
  • Výstavba zemědělských objektů
  • Stavební montážní práce
  • Instalace a montáž větrání a klimatizace
Datum ukončení příjmu nabídek 26.04.2016 14:00:00
URL detailu veřejné zakázky neuvedeno
Smlouva ŽÁDOVICE - MODERNIZACE FARMY
Jedná se o veřejnou zakázku dělenou na části Ne
Jedná se o rámcovou dohodu Ne
Jedná se o zavedení DNS Ne

Informace o zadavateli

Název Vodňanské kuře, s.r.o.
IČO 27435148
Adresa
Karlov 196
28401 Kutná Hora
Identifikátor profilu zadavatele ve VVZ 526548

Nahoru