Portál pro vhodné uveřejnění používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto Portálu s tím souhlasíte. Další informace

Váš prohlížeč byl detekován jako unknown . Pro bezchybnou funkčnost tohoto Portálu je vyžadován některý z následujících prohlížečů:

SLATINA - MODERNIZACE FARMY

Výpis systémových zpráv

Datum uveřejnění 21.03.2016  
Datum zahájení zadávacího řízení 22.03.2016
Označení verze Aktuální  (13.05.2016 16:03:08)
Systémové číslo P16V00001665
Stav zakázka byla zadána (Plnění smlouvy)
Veřejné zakázky

Registrace DODAVATELE Registrovat se

Registrujte se ZDARMA v Centrální databázi dodavatelů pro informace o dalších veřejných zakázkách včetně těch, které nenajdete ve Věstníku VZ.


Informace o veřejné zakázce

Název zakázky SLATINA - MODERNIZACE FARMY
Druh Dodávky
Popis Předmětem projektu je výměna částí technologie a stavebních úprav 4 hal pro výkrm brojlerových kuřat na farmě Slatina.
Po dobu vázanosti projektu na účel budou stáje využívány pro výkrm brojlerových kuřat.
Farmu tvoří 5 hal pro výkrm brojlerů. Technologie krmení Roxell, ventilace od společnosti AGE České Meziříčí. Na všech halách jsou niplové napáječky vč. odkapávacích misek. Vytápění zemním plynem pomocí topidel Ermaf. Hala 1 je přízemní budova se sedlovou střechou půdorysně ve tvaru obdélníka o rozměrech 120 x 24 m a kapacitou cca 60 500 ks kuřat. Hala byla postavena v roce 1999. Střešní krytina je tvořena trapézovým ocelovým plechem. Hala 2 je přízemní budova se sedlovou střechou půdorysně ve tvaru obdélníka o rozměrech 140 x 26 m a kapacitou cca 80 000 ks kuřat. Hala byla kolaudována v roce 1999. Střešní krytina je tvořena trapézovým ocelovým plechem. Hala 3 je přízemní budova se sedlovou střechou půdorysně ve tvaru obdélníka o rozměrech 110 x 24 m a kapacitou cca 54 000 ks kuřat. Hala byla kolaudována v roce 1999. Střešní krytina je plech. Hala 4 je přízemní budova se sedlovou střechou půdorysně ve tvaru obdélníka o rozměrech 110 x 20m a kapacitou cca 45 000 ks kuřat. Hala byla adaptována v roce 1998 na výkrmovou halu pro brojlery (původně kravín). Střešní krytina tašky a plech. Hala 5 je přízemní budova se sedlovou střechou půdorysně ve tvaru obdélníka o rozměrech 66 x 24 m a kapacitou cca 32 500 ks kuřat. Hala byla kolaudována v roce 1999. Střešní krytina je plech. Celková kapacita farmy je cca 280 000 ks. Každá hala je řízena samostatně svým řídicím systémem. Obslužná komunikace je asfaltová. Konstrukci střechy tvoří na halách č. 2 a 3 trapézový plech a na ostatních halách vlnitý osinkocement. Klempířské konstrukce z pozinkovaného plechu.
Haly č. 1, 2, 3 a 4 jsou v současné době v nevyhovujícím stavu a nesplňují požadavky na welfare zvířat. Ve vztahu k welfare je nejzávažnějším problémem nevyhovující prostředí ve stáji (nedostatečné tepelné a fyzické pohodlí). Na halách 1 až 4 díky chybějícímu aktivnímu chlazení dochází v teplých dnech k přehřívání kuřat a jejich následnému úhynu.
Na halách proběhne instalace systému vysokotlakého chlazení, kdy na každé hale bude instalováno několik linií vysokotlakého potrubí. Potrubí vysokotlakého chlazení bude o průměru 12mm a bude osazeno mosaznými tryskami s nerezovou vložkou. Linie chlazení budou umístěny na stáj tak, aby byla zajištěna co nejlepší distribuce vodní mlhoviny. Součásti linií, zavěšených v prostoru (nikoliv nad klapkami) budou kladky, naviják, lanka a další příslušenství, aby bylo možné linku individuálně zvedat a nastavovat její výšku dle potřeby. V zámezí hal bude umístěno vysokotlaké čerpadlo na 400V o výkonu min. 13/min. a tlaku 70 barů. Součástí technologie vysokotlakého chlazení bude u každé z hal i filtrační sada. V rámci doplnění technologie chlazení dojde též k připojení vody a elektro k čerpadlu.
Na hale č. 2 dochází ke ztrátám tepla a zvýšené spotřebě tepla (plynu) pro vytápění. Kromě toho je zde i zvýšený úhyn v teplých letních měsících. To je dané malou výškou nevhodné stávající izolace.
Současná izolace již prakticky neplní svou funkci. Zateplení na této hale je nedostačující.
Vlivem výměny a doplnění technologie vč. provedení stavebních úprav se předpokládá zvýšení pohody ustájených hospodářských zvířat, zlepšení mikroklimatu stájového prostředí, menší úhyny, lepší konverze krmiva a celkové zlepšení ekonomické efektivity farmy.
Těmito opatřeními dojde ke snížení spotřeby elektrické energie i ke snížení spotřeby plynu na vytápění hal, a zejména pak k výraznému zlepšení prostředí stáje, který bude mít podstatný vliv na zdravotní stav zvířat.


Podrobné zadání zakázky je uvedeno v samostatných přílohách zadávací dokumentace, kterou tvoří:
- Popis technologie chlazení (Příloha č. 1)
- Popis technického řešení hala č. 2 (Příloha č. 2)
- Položkový rozpočet hala č. 2 (Příloha č. 3)
Předpokládaná hodnota v Kč bez DPH 2 990 000,00 Kč
Druh ZŘ Otevřené řízení
Hodnocení nabídek s využitím elektronické aukce Ne
Odpovědné zadávání Ne
Výsledek Uzavření jednorázové smlouvy
Evidenční číslo VZ ve Věstníku
Hlavní místo plnění ČESKÁ REPUBLIKA
Předmět CPV
  • Chlazení a ventilace
  • Výstavba zemědělských objektů
  • Tepelná izolace střech
  • Tepelné izolace
Datum ukončení příjmu nabídek 07.04.2016 10:00:00
URL detailu veřejné zakázky neuvedeno
Smlouva SLATINA - MODERNIZACE FARMY
Jedná se o veřejnou zakázku dělenou na části Ne
Jedná se o rámcovou dohodu Ne
Jedná se o zavedení DNS Ne

Informace o zadavateli

Název Výkrm Třebíč, s.r.o.
IČO 27684067
Adresa
Karlov 196
28401 Kutná Hora
Identifikátor profilu zadavatele ve VVZ 632613

Nahoru