Portál pro vhodné uveřejnění používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto Portálu s tím souhlasíte. Další informace

Váš prohlížeč byl detekován jako unknown . Pro bezchybnou funkčnost tohoto Portálu je vyžadován některý z následujících prohlížečů:

ÚOHS zastavil práce na NEN a udělil MMR pokutu

Výpis systémových zpráv

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže ve svém rozhodnutí ze dne 22. 11. 2016 vyhověl návrhu firmy QCM a zakázal plnění smlouvy na dodělání NEN.

Navíc Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) dostalo pokutu ve výši 500 000 Kč za flagrantní porušení zákona o zadávání veřejných zakázek. Více najdete v článku: MMR: zákaz plnění smlouvy a pokuta 500 000 Kč.

Ačkoliv se MMR může proti rozhodnutí odvolat, detailně zpracovaná argumentace ÚOHS nedává příliš prostoru pro manévrování. Rozhodnutí velmi komplikuje dodělání NEN na požadavky nového zákona a znejišťuje ty nešťastníky z řad zadavatelů, kteří uvěřili slibům MMR, že zadávání na NEN je v pořádku. Doufáme, že MMR uzná svoji chybu a nebude se snažit tuto kauzu zamést pod koberec, jak se o to pokouší s problémem chybějící certifikace NEN.

Více zde: http://www.nenen.cz/news/uohs-zastavil-prace-na-nen-a-udelil-mmr-pokutu/