Portál pro vhodné uveřejnění používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto Portálu s tím souhlasíte. Další informace

Váš prohlížeč byl detekován jako unknown . Pro bezchybnou funkčnost tohoto Portálu je vyžadován některý z následujících prohlížečů:

REGISTR SMLUV na PVU – řešení, které se vyplatí

Výpis systémových zpráv

Registr smluv je nová agenda Portálu pro vhodné uveřejnění (PVU), která eviduje a přehledně zobrazuje všechny smlouvy, objednávky a faktury Vašeho úřadu. Registr smluv PVU je v souladu se zákonem o registru smluv č.340/2015 Sb. napojen na ISRS (Informační systém registru smluv).*

Správa veřejných zakázek i ostatních dokumentů v jednom

Snažíte se vyhovět zákonu o registru smluv a přemýšlíte, kde a jak budete všechny smlouvy, objednávky a faktury zveřejňovat? Řešení je snadné – využijte rozšíření profilu zadavatele PVU a spravujte tak z jednoho místa jak své veřejné zakázky, tak všechny ostatní dokumenty!

Jak nový registr smluv funguje?

V rozhraní zadavatelských profilů zůstalo zachováno vše, co se týká vkládání smluv provázaných s veřejnou zakázkou. Nově však každý zadavatel může vložit i samostatnou smlouvu (nebo jiné dokumenty – faktury, objednávky,…) bez vazby na veřejnou zakázku. Tyto dokumenty lze editovat (aktualizovat) také zpětně.

Smlouvy lze vložit po přihlášení v profilu zadavatele. Návštěvníci portálu najdou uveřejněné smlouvy vždy na profilu konkrétního zadavatele. Registr smluv všech zadavatelů registrovaných na PVU je možné procházet také z hlavního menu bez nutnosti přihlašování.

Snadné vyhledávání díky chytrému filtru

V registru smluv je nyní i filtr, který umožňuje vyhledat smlouvy podle vybraných položek včetně informací o zadavateli a dodavateli. Výsledkem hledání je vždy seznam organizací s počtem smluv. Při přechodu na detail organizace jsou zobrazeny pouze smlouvy této organizace odpovídající zadaným kritériím. V případě potřeby však lze zobrazit všechny smlouvy zadavatele.

Jak nastavit napojení registru smluv PVU na ISRS (Informační systém registru smluv?

V souladu se Zákonem o registru smluv (předpis č. 340/2015 Sb.) je možné zasílat smlouvy do Informačního systému registru smluv (ISRS) pouze přes datové schránky. Z toho důvodu je nutné nejprve provést nastavení této služby na PVU, aby bylo možné smlouvy z PVU registru smluv odesílat do ISRS. Po přihlášení použijte položku modrého menu SLUŽBY > Nastavení služeb > Připojení k ISDS (pokud tato položka není k dispozici, nemáte aktivovánu PVU službu Registr smluv - použijte menu SLUŽBY -> Obchod pro její zakoupení).

03

Volbou této položky menu se zobrazí stránka pro nastavení připojení k datové schránce organizace. PVU nabízí na výběr ze dvou způsobů připojení:

- uživatelským účtem v ISDS - při každém odeslání dat do ISRS bude potřeba zadat uživatelské jméno a heslo k odpovídajícímu účtu v Informačním systému datových schránek (ISDS), není však vyžadováno žádné další nastavení v ISDS, operace probíhají pod přihlášeným uživatelem ISDS, nebo

- jako hostovaná spisová služba - PVU se bude k datové schránce organizace připojovat jako systém=hostovaná spisová služba, nebude pokaždé vyžadováno uživatelské jméno a heslo pro komunikaci s ISDS; toto vyžaduje nastavení datové schránky organizace v ISDS dle návodu https://www.mojedatovaschranka.cz/static/ISDS/help/page10.html#10_7_4 - ID datové schránky QCM coby hostované spisové služby je 2w8vviz

04

Dále je potřeba na této stránce ještě identifikovat datovou schránku organizace pomocí tlačítka Nastavit.

05

K tomu je potřeba znát uživatelské jméno a heslo pro přístup do datové schránky - tímto postupem je bezpečně získáno ID datové schránky organizace. Pro dokončení nastavení klikněte na tlačítko Uložit.

NAPIŠTE SI O REGISTR SMLUV UŽ DNES!

* Registr smluv PVU získáte v rámci balíčku PROFI, PREMIUM nebo FULL. Stačí se jen přihlásit do svého profilu a objednat daný balíček.

Objednat

V případě jakýchkoli dotazů nás kontaktujte na obchod@qcm.cz nebo +420 538 702 705.