Portál pro vhodné uveřejnění používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto Portálu s tím souhlasíte. Další informace

Váš prohlížeč byl detekován jako unknown . Pro bezchybnou funkčnost tohoto Portálu je vyžadován některý z následujících prohlížečů:

Nový zákon o veřejných zakázkách míří k třetímu...

Výpis systémových zpráv

Odbornou veřejností je pečlivě sledován proces schvalování nového zákona o veřejných zakázkách. Aktuálně se zákon nachází mezi druhým a třetím čtením v Poslanecké sněmovně, jako sněmovní tisk 637, a jeho projednávání bylo přerušeno garančním Výborem pro veřejnou správu a regionální rozvoj (sněmovní tisk 637/7). Další jednání Výboru má pokračovat ve čtvrtek 3. 4. 2016 od 7:30.


http://www.psp.cz/sqw/historie.sqw?o=7&t=637


Na program příští schůze Poslanecké sněmovny je však zákon již zařazen, takže se dá očekávat, že od pátku 4. 3. 2016 budou hlasovány pozměňovací návrhy. Pozměňovacích návrhů je opravdu hodně, předloženo bylo 47 dokumentů, které obsahují více jak 200 pozměňovacích návrhů. Očekává se, že zákon by měl být schválen na 42. schůzi Poslanecké sněmovny. Pak jej čeká cesta do Senátu, podpis prezidenta a uveřejnění ve Sbírce zákonů.

Vláda původně chtěla mít zákon účinný od 18. 4. 2016, což je datum povinné transpozice nových zadávacích směrnic EU. Je jasné, že tento termín se nestihne, navíc některé navrhované pozměňovací návrhy dále odkládají účinnost zákona.

Prvotním impulzem pro vznik zákona byla povinná transformace nových EU směrnic, nicméně tak, jak je u nás častým zvykem, povinností jsme si v návrhu nadělili mnohem více, než je nutné. Naopak některá rozvolnění pravidel nemusí vyhovovat mnohým zadavatelům, kteří by uvítali jasnější a jednoznačnější pravidla. Krátkodobě (3-6 měsíců) přijetí nového zákona způsobí patrně pokles vypisovaných zakázek, než si zadavatelé zvyknou na novou právní úpravu, ale dá se očekávat, že vypisování na konci roku nebude zásadně ovlivněno.


Nenechte si utéct ani jednu veřejnou zakázku!

  • Nové zakázky dle Vašeho výběru do e-mailu.
  • Sledování změn na vybraných zakázkách.
  • Stahování veškeré dokumentace.

 

Registrovat