Portál pro vhodné uveřejnění používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto Portálu s tím souhlasíte. Další informace

Váš prohlížeč byl detekován jako unknown . Pro bezchybnou funkčnost tohoto Portálu je vyžadován některý z následujících prohlížečů:

E-ZAK se osvědčil

Výpis systémových zpráv

Město Krnov se stále snaží zlepšit systém zadávání veřejných zakázek, který by zajistil maximální transparentnost výběrových řízení. Proto již několik let využívá pro zadávání veřejných zakázek malého rozsahu elektronický systém. Od února tohoto roku začal využívat elektronický certifikovaný systém E-ZAK.

Do dnešního dne jím bylo zpracováno více než třicet zakázek a podle místostarosty Michala Brunclíka se osvědčil. „Dosud jsme nenarazili na žádné zásadní problémy, spíše naopak. Systém je vstřícnější, umožňuje nám komunikovat s uchazeči, reagovat na jejich požadavky a postupně k výzvě zveřejňovat doplňující informace. Jeho další výhodou je archivace dat, která dovoluje zpětně zjistit, kdo a kdy do procesu výběrového řízení vstoupil. Především ale E-ZAK zvýšil transparentnost vyhodnocení výběrového řízení,“ zhodnotil dosavadní fungování E-ZAKu místostarosta. Větší zakázky pro Krnov zajišťuje společnost RECTE a jsou zveřejněny na www.vhodne-uverejneni.cz.

Elektronický nástroj E-ZAK slouží ke kompletní správě veřejných zakázek a zároveň obsahuje nástroj pro elektronické aukce, díky kterým lze řadu dodavatelských služeb pořizovat za výhodnější ceny. Kompletní přehled referencí E-ZAKu najdete v sekci reference.

Zdroj: město Krnov