Portál pro vhodné uveřejnění používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto Portálu s tím souhlasíte. Další informace

Váš prohlížeč byl detekován jako unknown . Pro bezchybnou funkčnost tohoto Portálu je vyžadován některý z následujících prohlížečů:

Stav přijímaní technické novely ZVZ v...

Výpis systémových zpráv

Dne 14. 1. 2015 technickou novelu ZVZ projednal Senát ČR s tím, že ji s pozměňovacími návrhy vrátil zpět Poslanecké sněmovně.

Pozměňovací návrhy Senátu spočívají v navýšení procentního limitu pro dodatečné stavební práce/služby dle § 23 odst. 7 písm. a) bod 3 ZVZ z 20 na 30 % a ve vypuštění ustanovení novely, jimiž by došlo ke zrušení části zákonného opatření senátu č. 341/2013 Sb., týkající se seznamu hodnotitelů a zajištění oponentního posudku u významných veřejných zakázek schvalovaných vládou.  Poslanecká sněmovna návrh zákona s pozměňovacími návrhy Senátu obdržela dne 16. 1.2015 a týž den byly příslušné sněmovní tisky rozeslány poslancům. Vrácený zákon poslanecká sněmovna zřejmě projedná na některé z nejbližších sněmovní schůzi, ne však dříve než uplyne lhůta 10 dnů od doručení příslušných sněmovních tisků. Reálná možnost projednat technickou novelu ZVZ znovu v Poslanecké sněmovně tedy připadá někdy na únor.

Kompletní text novely zákona o veřejných zakázkách, včetně související dokumentace, naleznete na webu Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky.