Portál pro vhodné uveřejnění používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto Portálu s tím souhlasíte. Další informace

Váš prohlížeč byl detekován jako unknown . Pro bezchybnou funkčnost tohoto Portálu je vyžadován některý z následujících prohlížečů:

Provoz e-tržiště Gemin od 1. 7. 2017

Výpis systémových zpráv

Rozhodli jsme se od 1. 7. 2017 provozovat tržiště Gemin dále podle nového schématu.

Dne 30. 6. 2017 vyprší platnost koncesní smlouvy, na základě které je provozováno elektronické tržiště Gemin. Za 5 let provozu tržiště dokázalo realizovat bezmála 50 000 zakázek a přilákat 331 zadavatelů a 12 000 dodavatelů – tato čísla považujeme za úspěch.

Ačkoliv jsme se nedohodli s Ministerstvem pro místní rozvoj na pokračování provozu tržiště, nechceme zklamat důvěru uživatelů. Proto jsme se rozhodli od 1. 7. 2017 provozovat tržiště Gemin dále podle následujícího schématu:

  • - Provoz tržiště bude zachován minimálně v rozsahu, v jakém byly poskytovány služby do 30. 6. 2017.
  • - Provoz tržiště již nebude určován koncesní smlouvou, ale dokumentem „Všeobecné obchodní podmínky“, které budou stanovovat komerční dohodu mezi provozovatelem tržiště a jeho uživateli. Během května zašleme nové podmínky k odsouhlasení.
  • - Elektronické tržiště Gemin  je certifikovaný elektronický nástroj, dle vyhlášky 260/2016 Sb.
  • - Použití elektronického tržiště bude pro zadavatele zdarma.
  • - Provoz tržiště bude hrazen vítěznými dodavateli, a to procentním poplatkem z vysoutěžené ceny.
  • - Na tržišti bude možné realizovat pouze zakázky malého rozsahu, tedy do 2 mil. Kč u dodávek a služeb a 6 mil. Kč u stavebních prací.
  • - Komerční tržiště bude provozovat firma QCM, s.r.o., která převezme jeho správu.
  • - Výhodou tržiště bude aktivní báze více než 12 000 dodavatelů, kterou budeme dále rozšiřovat a znalí zadavatelé, kteří mají rozsáhlé zkušenosti se zadáváním zakázek.

Věříme, že toto rozhodnutí je pro Vás zajímavé a zachováte nám dále přízeň. Během května očekávejte nové obchodní podmínky, jejichž odsouhlasení umožní Vaši další práci v tržišti.

Těšíme se na budoucí spolupráci.