Portál pro vhodné uveřejnění používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto Portálu s tím souhlasíte. Další informace

Váš prohlížeč byl detekován jako unknown . Pro bezchybnou funkčnost tohoto Portálu je vyžadován některý z následujících prohlížečů:

Budoucnost Portálu pro vhodné uveřejnění

Výpis systémových zpráv

Nová verze Portálu pro vhodné uveřejnění (PVU) oslavila v září již své třetí narozeniny. Děkujeme všem našim zákazníkům za důvěru a doufáme, že nám vaši přízeň zachováte.

Abychom neusnuli na vavřínech, připravili jsme na začátek příštího roku (leden 2016) celou řadu zásadních novinek, které by měly řešit kompletně celé spektrum úkonů v zadávacích řízeních. Na jaře příštího roku nás čeká zcela nový zákon o zadávacích řízeních, který redefinuje mnoho současně používaných postupů. Připravované změny PVU reagují na nové požadavky zákona tak, aby všichni naši uživatelé měli jistotu, že se jejich veřejné zakázky řídí v souladu s aktuální legislativou.

Přehled připravovaných novinek

 • Procesní postupy
 • Elektronická komunikace
 • Příjem nabídek
 • Usnadnění migrace zadavatelů

Změny stávajících systémů

 • Zlepšený registr smluv
 • Snadnější vyhledávání zakázek pro dodavatele
 • Nový systém lokalizace zakázek dle adresy zadavatele
 • Přehlednější způsob zaznamenávání úkonů – snadnější tvorba auditní stopy

Výhled do budoucna

Připravujeme pro vás samozřejmě mnoho dalších novinek. Z nich bychom chtěli upozornit zejména na sdílené šablony, jednoduše použitelný aukční systém a napojení registru smluv na centrální evidenci. Do PVU budeme dále doplňovat další zadávací postupy.

Dodavatelé

V říjnu 2015 jsme registrovali bezmála 19 000 dodavatelů, což je pro nás velký závazek. V novém roce se chceme zaměřit na zlepšování způsobu vyhledávání zakázek, přidat možnost podávání nabídek na vypsané zakázky přímo v systému a přepracovat mechanizmus, který dodavatele upozorňuje na zajímavé zakázky.

Podrobněji k hlavním připravovaným novinkám:

Procesní postupy

Implementace procesních postupů je největší změna, která PVU čeká. Aktuálně  portál funguje primárně jako profil zadavatele. Přidáním procesních postupů se z PVU stane plnohodnotný procesní nástroj. V první verzi připravované na leden 2016 budou k dispozici následující postupy:

 1. Zakázky malého rozsahu - flexibilní postup s několika variantami pro zpracování zakázek mimo režim zákona.
 2. Otevřené řízení – nejpoužívanější postup pro zakázky v režimu zákona.
 3. Zjednodušené podlimitní řízení – často využívaný postup pro menší zakázky v režimu zákona.

Elektronická komunikace

Implementace elektronické komunikace umožní realizovat výměnu informací v souladu se zákonem o veřejných zakázkách. Bude tedy možné požádat o dodatečné informace, podat námitky, nebo cokoliv jiného, kde je potřeba prokázat doručení a mít komunikaci zaprotokolovanou.

Příjem nabídek

Možnost přijímat nabídky elektronicky souvisí s implementací kompletních zadávacích postupů. Zadavatelé budou moci přijmout nabídky u všech zadávacích postupů, které budou implementovány do PVU. Nabídky budou chráněny šifrováním a veškeré operace s nimi budou zahrnuty do protokolu zakázky tak, jak to vyžaduje zákon.

Migrace

Pro zadavatele, kteří se rozhodnout využít výhod PVU, bude připraveno několik nových mechanizmů, které usnadní migraci z jejich historického profilu.

Věříme, že připravované novinky oceníte a pomohou jak zadavatelům, tak dodavatelům.
Přejeme vám příjemnou práci s PVU!