Portál pro vhodné uveřejnění používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto Portálu s tím souhlasíte. Další informace

Váš prohlížeč byl detekován jako unknown . Pro bezchybnou funkčnost tohoto Portálu je vyžadován některý z následujících prohlížečů:

Bechyně chce ušetřit aukcemi statisíce

Výpis systémových zpráv

Město Bechyně si od zavedení elektronického nástroje E-ZAK slibuje nejen významnou úsporu peněz, ale i větší transparentnost zakázek hrazených z městského rozpočtu. Po vzoru Tábora chce na soutěžených zakázkách ušetřit statisíce pomocí elektronických aukcí.

Tajemník města Bechyně František Stach vysvětlil, že se město chce pouštět elektronicky i do zakázek menšího rozsahu. „Myslím, že ušetříme na výběrových řízeních stavebních zakázek. Ale nebudeme se bránit tímto způsobem vysoutěžit i menší akce," potvrdil František Stach.
Elektronické aukce jsou jen jednou ze dvou funkcí, které modernizace veřejných zakázek poskytuje. „Program umožňuje přehlednější dokumentaci všech projektů a systematičnost. Zájemce o zakázku pouze navštíví stránky města a na nich uvidí všechny nabídky i s podklady," říká tajemník úřadu s tím, že až radní ale rozhodnou, jakým způsobem zakázku přidělí.

Elektronický nástroj E-ZAK slouží ke kompletní správě veřejných zakázek a zároveň obsahuje nástroj pro elektronické aukce, díky kterým lze řadu dodavatelských služeb pořizovat za výhodnější ceny. Kompletní přehled referencí E-ZAKu najdete v sekci reference.

Zdroj: Táborský deník